güvenli alışveriş

Paykwik ile doyasıya alışveriş yapın.

Merhaba resmi kart satış okurları, bugün sizlere 2018 yılı faaliyet raporları doğrultusunda ön ödemeli kart sistemleri ve 2018 internet alışverişleri konusunda bilgiler sunacağız. Yazımızı sonuna kadar okuyarak raporlar ve kartlar hakkında geniş bilgiler edinebilirsiniz.

İnternet alışveriş raporları açıklandı.

Yakın zamanda yapılan araştırmalarda Türkiye’de her 10 kişiden birinin online alışverişi tercih ettiği saptandı. 2018 yılı faaliyet raporlarına göre bir önceki yıla göre online alışveriş %60’lık bir artış gösterirken, yerli ürünlerde satış artışı %100’ü aştı. En çok tercih edilen ürünler; Temel tüketim , gıda , sağlık ve güzellik , kitap , anne ve bebek ürünleri olurken bunları hırdavat ve oyuncak izledi. Alışverişin en yoğun günleri; Cuma ve Pazartesi olurken, alışveriş saatleri ise 12:00 ile 14:00 arası oldu. En çok aranan kelimeler ise kulaklık , saat , halı , bot ve kitap oldu.

Kadın ve Erkeklerin alışveriş yapma oranı aynı

Yapılan araştırma gösterdi ki kadın ve erkeklerin ortalama alışveriş oranları neredeyse aynı. Erkek kullanıcıların büyük bir üstünlük ile elektronik alışverişlere yöneldikleri görülürken, kadın kullanıcılar ise çoğunlukla giyim sektöründe çoğunluk gösterdi.

Kullanıcılar alışveriş yapacakları sitelerde nelere dikkat ediyor ?

Araştırma verilerine göre alışveriş yaparken en çok sitelerin güvenlik sertifikalarına ve tasarımlarına dikkat ediyoruz.

  1. Bir çok kullanıcı için güvenli ödeme sistemleri en önemli etken.
  2. Kapıda ödeme seçeneği, ön ödemeli kartlar ve iade politikaları,
  3. Öncelikle yurt içindeki mağazalar ağırlıklı olarak tercih edilmiş.

Kişisel bilgilerimizden endişe ediyoruz.

Araştırma yapan arkadaşlarımıza en çok gelen şikayet ise sitelere girilen kişisel veriler ve güvenlik konuları olmuş. Kolay ve geniş varyasyon seçenekleri ile alışveriş yapabildikleri internet ortamında en büyük sorun güvenlik olarak yine karşımıza çıkıyor. Sitelerin veri politikalarından tutun da , bankalarda ki güvenlik sistemlerinden endişe edenler dahi mevcut. Müşteriler arasında online alışveriş yapmamış olanların büyük bir kısmınınsa en büyük sebebi yine bu konu olmuş.

Güvenliğiniz için ön ödemeli kartları kullanın.

Resmikartsatis.com ailesi olarak elinizin altında bulunan binlerce ürün ve hizmeti hiç bir çekimserlik ve korku altında kalmadan rahatça kullanabilmeniz için ön ödemeli kart sistemlerini tavsiye ediyoruz. Yüksek güvenlik önlemleri ve koruma sistemleri ile yönetilen Paykwik, Astropay ve Paykasa kart sistemleri ile güvenli ve çok hızlı bir şekilde ödemenizi yapın. Üstelik hiç bir kişisel bilginizi de paylaşmayın. Mağaza mağaza dolaşıp düşük varyasyonlar ile sınırlarınızı daraltmak yerine sizde Paykwik ile özgür olun.

Sizleri ön ödemeli kartlarımızdan olan Paykwik, Paykasa yada Astropay alımlarınız  için sitemizde kısa bir tura davet ediyoruz. Mutlu alışverişler (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir